تبلیغات
دانشگاه علوم وفنون مازندران مهندسی صنایع - fars news:استاد دانشگاه علوم و فنون مازندران پژوهشگر برتر كشور شد
 
دانشگاه علوم وفنون مازندران مهندسی صنایع
موفقیت یعنى سازگارى با حوادث روزگار
                                                        
درباره وبلاگ

مدیریت وب سایت:
مهندس محمد جواد مهدوی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه (با استفاده از
نرم افزارهای primavera&Microsoft Project)
کارشناس مدیریت ریسک پروژه (با استفاده از نرم افزار permaster)
کارشناسی:مهندسی صنایع – برنامه ریزی و تحلیل سیستمها
دانشگاه علوم و فنون مازندران
کارشناسی ارشد: مهندسی صنایع - صنایع
دانشگاه آزاد قزوین
----------------------------------------------------
Engineer Mohammad Javad Mahdavi
Expert:Project Planning & Control
(Oil & Gas & Construction Projects)
Email : Mohammadjavad.mahdavi@yahoo.com
Web Site : http://mjm0123.mihanblog.com
مدیر وبلاگ : محمد جواد مهدوی
نظرسنجی
نمره شما به وبلاگ من چند میتونه باشه؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
استاد دانشگاه علوم و فنون مازندران پژوهشگر برتر كشور شد

خبرگزاری فارس: استاد دانشگاه علوم و فنون مازندران پژوهشگر برتر كشور در سال 89 شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، ایرج مهدوی متولد سال 1341 قائمشهر فارغ التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف، فارغ التحصیل مقطع كارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران، فارغ التحصیل دكتری مهندسی تولید از دانشگاه جی بی‌پنت هندوستان، فارغ التحصیل فوق دكتری مدیریت دیجیتال از دانشگاه هان یانگ كره جنوبی یكی از دانشمندان به‌نام كشور و یكی از مشاهیر و چهره‌های ماندگار شهرستان بابل است كه با ارائه 160 مقاله در مجلات ISIعلمی و پژوهشی و كنفرانس‌های بین‌المللی و حضور 30بار در 20 كشور جهان، چاپ كتاب به زبان انگلیسی جزء انتشارات IGI آمریكا، عضو هیئت تحریریه پنج مجله پژوهشی بین المللی، مجری شش طرح پژوهشی ، داور هشت مجله ISI در رشته فنی و مهندسی به عنوان پژوهشگر برتر كشور در سال 89 انتخاب شد.

* شبانه‌روزی در امر پژوهش فعالیت می‌كردم
ایرج مهدوی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: از سال 1380 به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم و فنون مازندران شروع به فعالیت كرده و قبل از شروع تحصیلات مقطع دكتری به مدت هشت سال در سازمان صنایع و معادن مازندران مشغول فعالیت بودم.
مهدوی بیان داشت: با توجه به علاقه وافری كه به فعالیت‌های پژوهشی داشتم با تشكیل تیم‌های تحقیقاتی به صورت شبانه‌روزی در امر پژوهش مشغول فعالیت شدم كه بعد از گذشت شش سال تلاش شبانه‌روزی دستاورد پژوهشی خوبی برای دانشگاه به ارمغان آوردم.
وی توجه به توسعه تحصیلات تكمیلی را یكی از رسالت‌های مهم دانشگاه علوم و فنون مازندران برشمرد و افزود: بعد از گذشت حدود دو سال از فعالیت‌های علمی و پژوهشی در دانشگاه درصدد تقویت واحدهای تحصیلات تكمیلی در دانشگاه برآمده و تصمیم گرفتیم مقطع دكتری در رشته صنایع را وارد دانشگاه كنیم.
مهدوی افزود: در این راستا مجبور بودیم برای تبلیغ بعد پژوهشی با دانشگاه خارج از كشور همكاری علمی و بین المللی داشته باشیم كه توانستیم با سه دانشگاه معتبر خارجی هند و كره جنوبی ارتباط برقرار كنیم.
وی به موفقیت‌های علمی و پژوهشی خود اشاره و تصریح كرد: در سال88 به عنوان پژوهشگر نمونه استان و از سوی بنیاد مشاهیر و مفاخر مازندران به عنوان یكی از چهره‌های ماندگار استان و امسال نیز در راستای توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی به عنوان چهره برتر پژوهشی در رشته فنی و مهندسی در كشور انتخاب شدم.
مهدوی تصریح كرد: این دستاورد نشان داد با اتكا به شعار پژوهشی «ما می‌توانیم» مانورهای علمی و تحقیقاتی را در دانشگاه‌های غیردولتی و غیرانتفاعی داشته باشیم.
وی افزود: این دستاورد نشان داد كه در بحث توسعه فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی محیط زیاد نمی‌تواند عامل محدود كننده از این لحاظ باشد كه در مدل ذهنی و فكری ما چنین تصویر شود كه ما اگر در فلان دانشگاه بودیم می‌توانستیم كار انجام دهیم.
مهدوی تصریح كرد: از روز اول قول دادم تلاش كنم تا دانشگاه علوم و فنون از نظر تحقیقات علمی جزء دانشگاه‌های ممتاز كشور و جهان باشد و تقریبا خروجی دانشگاه علوم و فنون در زمینه تحصیلات تكمیلی در دانشگاه‌های داخلی و خارجی گواه این قضیه است و در حال حاضر دانشجویان این دانشگاه در مقطع ارشد و دكتری در معتبرترین دانشگاه‌های كشور در حال تحصیل هستند.
وی فضای علمی و فیزیكی دانشگاه علوم و فنون مازندران را بسیار مثبت ارزیابی كرد و افزود: رشد و توسعه علمی در این دانشگاه بسیار مثبت است.
مهدوی با اشاره به اینكه محور كار و فعالیت دانشگاه علوم و فنون مازندران در بحث توسعه تحصیلات تكمیلی در كارشناسی ارشد بوده است، افزود: در آینده نزدیك رشته‌های جدید كارشناسی ارشد و دكتری را در این دانشگاه خواهیم داشت.
وی افزود: تقریبا 350 دانشجوی تحصیلات تكمیلی در رشته‌های كارشناسی ارشد عمران، ارشد فناوری اطلاعات، ارشد مهندسی برق، ارشد مهندسی صنایع، ارشد اقتصادی و اجتماعی، ارشد مدیریت MBA و دكتری مهندسی صنایع مشغول تحصیل هستند.
مهدوی بیان داشت: چاپ 160 مقاله در مجلاتISI علمی، پژوهشی و كنفرانس‌های بین المللی در 20 كشور جهان، چاپ كتاب به زبان انگلیسی جزء انتشارات IGI آمریكا، عضو هیئت تحریریه پنج مجله پژوهشی بین المللی، مجری شش طرح پژوهشی، داور هشت مجلهISI، پژوهشگر نمونه استان و چهره ماندگار استان از شاخص‌های انتخاب بنده به عنوان پژوهشگر برتر كشور بوده است.

*‌ ارتباط شبكه‌ای و تحقیقاتی بین دانشگاه‌ها وجود ندارد
وی با اشاره به اینكه مقوله ارتباط صنعت و دانشگاه دو طرفه بوده است، افزود: هم باید فضا از جانب دانشگاه و هم از جانب محیط‌های صنعتی و سازمان اجرایی برای انجام فعالیت‌های پژوهشی و صنعتی فراهم شود كه در حال حاضر ارتباط بین صنعت و دانشگاه مثبت است.
مهدوی تصریح كرد: در شناخت مسائل و موضوعات تحقیقاتی، كاربردی و صنعتی باید نشست‌های كارشناسی و هم اندیشی بین اساتید دانشگاه‌ها، مدیران ارشد صنایع و سازمان‌ها به صورت مستمر و پیوسته برگزار شود و اینكه اطلاعیه پژوهشی از جانب دستگاه یا سازمانی اعلام شود و اینكه قرار باشد استاد بر حسب تمایل این كار را انتخاب كند از نظر بنیادی كافی نبوده چراكه از نظر بنیادی باید در گفتمان كارشناسی ماتریس خلاقیت طراحی شده تا مهمترین ایده‌های فنی و طرح‌های اصولی و طرح‌هایی كه بر اساس نیاز ما طراحی شده به مفهوم واقعی شناخته و یا تبیین شود و اگر این ایده‌ها بیرون نیاید تحقیقات به مفهوم واقعی كاربردی نمی‌شود.
مهدوی بیان داشت: فضای گفتمان كارشناسی باید به صورت عمیق‌تر طراحی شده، فضای ارتباط سطوح آموزشی و كارشناسی دانشگاه و صنعت را طراحی كرده و ارتباط بین دانشگاه و صنعت را جدی بگیریم.
وی با اشاره به اینكه تخصص‌های مختلف در محیط‌های مختلف دانشگاه داریم، افزود: و اگر این مقوله وجود داشته باشد دانشگاه همانطور كه یك دانشگاه است یك صنعت هم است.
مهدوی با اشاره به اینكه دانشگاه‌های غیرانتفاعی از بودجه‌های پژوهشی وزارت علوم برخوردار نیستند، افزود: تمام هزینه‌های دانشگاه علوم و فنون مازندران از شهریه دانشجویی تامین شده و برای انجام فعالیت‌های پژوهشی هیچ هزینه‌ای به پژوهشگران این دانشگاه تخصیص نمی‌یابد.
وی از وزارت علوم خواست همانگونه در زمینه‌های پژوهشی و آموزشی از دانشگاه‌های دولتی پشتیبانی كرده از دانشگاه‌های غیرانتفاعی هم پشتیبانی كنند چراكه این دانشگاه‌ها در مجموعه وزارت علوم بوده اما بودجه‌ای به آنها تخصیص نمی‌یابد.

منبع: پایگاه خبری فارس نیوز  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8910170048

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 13 مرداد 1396 06:35 ق.ظ
Amazing things here. I am very satisfied to look your post.
Thank you a lot and I'm looking forward to touch you.
Will you kindly drop me a e-mail?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر